T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - Ataşehir Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İLK DERS ZİLİ ÇALDI.

Tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

May

Okulumuz Görsel Sanatlar Öğretmeni Sevim AYTEMİZ GÜLER ‘in öğrencilerinin eserlerinden oluşan sergi 28 Mayıs Pazartesi okulumuzun giriş katında11:45 ‘te açılacaktır. Sergi açılışından sonra Müzik Öğretmenimiz Boran YILDIZ’ ın öğrencilerinin müzik dinletisi olacaktır. Sergi 28 Mayıs ve 4 Haziran arasında devam edecektir. Tüm sanatseverler davetlidir.

May

Evde olan malzemelerde, sağlıklı yaşam için gıdalar yaptık.

Okulumuz Matematik Öğretmeni Güler AKIN´ın öncülüğünde "Beslenme Dostu Okul Projesi" kapsamında 11-B sınıfı öğrencilerinden Hilal Nur EROĞLU kendi yaptığı incir uyutması ve turunçgil sirkesini, Ece KARATADAŞ kendi yapmış olduğu mayası ile ekşi mayalı ekmeği, Beyzanur ÇELTİKCİOĞLU limon sirkesini, Sevde SONGUR ve Ayşe SONGUR fermente lahana turşusunu, Kübra ÇEBİ kendi mayaladığı mayası ile yoğurt ve kefiri, Betül KAYA ve Ela Nur BENLİ elma sirkesini bizlere sunmuştur. Arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Nis

Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz ESRA ÇEBİ ve Şeyda YURTSEVER eşliğinde okulumuz 11.sınıf öğrencileri Marmara Üniversitesi gezisi düzenlendi.

Nis

ATAŞEHİR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZİN HAZIRLADIĞI PROJEMİZ, 5. İSTANBUL ÇOCUK VE GENÇLİK SANAT BİENAL’İNDE…

TÜM SANATSEVERLERİ BEKLİYORUZ…

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin beşincisi 19 Nisan-23 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından her iki yılda bir düzenlenen Bienal, “yaratıcı yeni kuşakların yetişmesi için uygun iklim yaratma” genel amacıyla çalışmalarını yaygınlaştırmaktadır.

Bienal’de; çocuklar ile sanatçı ve sanat eğitmenleri ve idarecilerin güncel sanatın içinde yer almaları; farklı malzeme, teknik ve disiplinleri kullanmaları ve özgün sanat çalışmalarını toplumla paylaşabilmeleri hedeflenir. Öğrenim gören her yaştan bireyin desteklenerek kültür-sanat yaşamına yön verecek üretici ve bilinçli sanatseverlerin yetiştirilmesi amaçlanır. Diğer yandan Bienal, programında yer alan söyleşi, panel ve atölye çalışmaları ile Türkiye ve yurtdışından; sanatçı, akademisyen, eğitim liderleri ile öğretmenleri buluşturarak mesleki donanımın arttırılmasına da katkı sağlamayı hedefler. (http://www.cocukgenclikbienal.org/ Adresinden alıntıdır.)

Nis

Ataşehir ilçesinde liseler arası Kinckboks genç kız ikincisi oldu. Beden Eğitimi Öğretmenimiz Hünkar KILIÇ ve  öğrencimiz Zeynep ŞAHİN i tebrik ederiz. Başarılarının devamını dileriz.

Nis

Ataşehir ilçesinde liseler arası masa tenisi genç kızlarda birinci oldu. Beden Eğitimi Öğretmenimiz Hünkar KILIÇ ve  öğrencileri Ela Nur BENLİ, Ayşe Nur UĞURLU ve İrem UKAP ı tebrik ederiz. Başarılarının devamını dileriz.

Nis

Ataşehir ilçesinde liseler arası masa tenisi genç erkeklerde birinci oldu. Beden Eğitimi Öğretmenimiz Hünkar KILIÇ ve  öğrencileri Fikri USTA, Sefa KESKİN, Halil İbrahim DİKBUDAK a tebrik ederiz. Başarılarının devamını dileriz.

Mrt

 

AAL İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ (ENGLISH PRACTICE CLUB) TOPLULUK ÖNÜNDE İNGİLİZCE KONUŞMA YARIŞMASI’NA (INTER-SCHOOLS PUBLIC SPEAKING COMPETITION 2018) KATILDI

Ataşehir  Anadolu Lisesi İngilizce Konuşma Kulübü, Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Lisesi’nin her yıl düzenlediği Liseler Arası Topluluk Önünde İngilizce Konuşma Yarışması’na (Inter-Schools Public Speaking Competition 2018) 10-G sınıfından öğrencimiz Duru Gülşen ile katıldı. Yirmi-beş okulun katılımıyla 23 Mart 2018 günü gerçekleşen yarışmada 10. Sınıf öğrencileri, Morality, Artificial Intelligence, Bullying, Religions ve  Applications of Existentialism gibi çok çeşitli konularda bilgi ve görüşlerini İngilizce olarak ifade ettiler ve jüri üyelerinin sordukları sorulara cevap verdiler. Öğrencimiz Duru Gülşen “the impact of school life on students´ psychology” konulu bir konuşma yaptı.

Öğrencimiz Duru GÜLŞEN’i gösterdiği çaba, öğrenme isteği ve özgüveninden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Yarışmacımıza destek veren, 10-G sınıfından Mehmet Andaç İyigör ve 10/H sınıfından Sude Uslu öğrencilerimize ve yarışmaya gidebilmemiz için bize destek veren sayın velilerimize çok teşekkür ederiz.

 

ATAŞEHİR ANADOLU LİSESİ

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ

                                                                                                                                         Rehber Öğretmenleri

Mrt

AKUT Yetkilileri tarafından okulumuz konferans salonunda Deprem ve Afet Bilgilendirme semineri verildi.

Mrt

Okulumuz öğrencileri ile Haberbiye Askeri Müzesine düzenlediğimiz gezide Albay Erhan ALTUNOK´un hazırlayıp sunduğu "Türkiye Şehitlerini Anıyor" programına katılarak Şehit Yakınları ve Gazilerimizle gururlarını paylaştık.

Mrt

Okulumuzda Deprem Tatbikatı Yapıldı.

Mrt

Okulumuz öğrencileri altta verilmiş olan temalarda ikişerli, üçerli gruplara ayrılarak kendi seçtikleri konularla ilgili araştırmalarını yapıp temalarına göstermiş hakkında tartışma yapmışlardır ve her tema konularıyla ilgili bir bildirge oluşturup oditoryumda sunmuştur.

TEMA 1:Fobiler ve fobilerin tedavisinde farklı yöntemlerin incelenmesi.
TEMA 2:Ruhsal durumun kan testlerinden teşhisi, genetiğin rolü ve bununla gelenetik tartışmalar.
TEMA 3: Sosyal medyanın, kişinin mutluluk algısına etkisi.
TEMA 4:Otorite karşısında gösterilen itaat, boyun eğme, karşı gelme gibi farklı tepkilerin nedenlerinin incelenmesi.
TEMA 5:Hafızanın güvenilirliği ve hukuktaki yeri.
TEMA 6:Madde bağımlılığı ve madde bağımlılığını etkileyen faktörler.
TEMA 7:Toplumsal cinsiyet rollerinin kişinin ruh sağlığına ve kimlik gelişimine etkisi.
TEMA 8:Dijital bilgisayar oyunları ve çocuklar üzerindeki etkisi.
TEMA 9:Aile ilişkisi ve ebeveyn tutumlarının çocukların ruhsal gelişimindeki rolü.
TEMA 10:Müzik Terapisi: Öfke ve psikolojik belirtilere müziğin etkisi.

Mrt

12 Mart İstiklâl Marşımızın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy´u Anma Günü Programı okulumuz konferans salonunda düzenlenmiştir.

Mrt

Okulumuzda İkaz Alarm Tatbikatı Yapıldı