T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - Ataşehir Anadolu Lisesi

ATAŞEHİR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZİN HAZIRLADIĞI PROJEMİZ, 5. İSTANBUL ÇOCUK VE GENÇLİK SANAT BİENAL’İNDE…

ATAŞEHİR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZİN HAZIRLADIĞI PROJEMİZ, 5. İSTANBUL ÇOCUK VE GENÇLİK SANAT BİENAL’İNDE…

TÜM SANATSEVERLERİ BEKLİYORUZ…

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin beşincisi 19 Nisan-23 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından her iki yılda bir düzenlenen Bienal, “yaratıcı yeni kuşakların yetişmesi için uygun iklim yaratma” genel amacıyla çalışmalarını yaygınlaştırmaktadır.

Bienal’de; çocuklar ile sanatçı ve sanat eğitmenleri ve idarecilerin güncel sanatın içinde yer almaları; farklı malzeme, teknik ve disiplinleri kullanmaları ve özgün sanat çalışmalarını toplumla paylaşabilmeleri hedeflenir. Öğrenim gören her yaştan bireyin desteklenerek kültür-sanat yaşamına yön verecek üretici ve bilinçli sanatseverlerin yetiştirilmesi amaçlanır. Diğer yandan Bienal, programında yer alan söyleşi, panel ve atölye çalışmaları ile Türkiye ve yurtdışından; sanatçı, akademisyen, eğitim liderleri ile öğretmenleri buluşturarak mesleki donanımın arttırılmasına da katkı sağlamayı hedefler. (http://www.cocukgenclikbienal.org/ Adresinden alıntıdır.)

Okulumuzun görsel sanatlar öğretmeni Sevim AYTEMİZ GÜLER rehberliğinde, 10-B sınıfı öğrencilerinden; Duru GÜLŞEN, Firuze AKTUNÇ, Gülşah KOSKOS, Betül ATALAY, Çağla ŞENEL, Tuğbanur ÇELİKBAŞ, Veysel AY’ ın, “İkilem(Dilemma) isimli projesi mart ayında kabul onayı aldı ve nisan ayında tamamlandı. Projemizin gerçekleşmesinde bize maddi manevi destek olan, başta ders öğretmenlerine, proje öğrencisi velilerimize, okul öğrencilerimize, okulumuzun diğer öğretmen ve  idarecilerine teşekkür ederiz. Keyifli ve yoğun bir çalışmanın ardından, video art ve enstalasyon çalışmasından oluşan projemizin de içinde olduğu, Bienal‘in ana mekanı olan Beşiktaş Çağdaş MKM‘de ana sergi, atölyeler ve etkinlikler gerçekleştirilecektir. Açılış 19 Nisan 2018 tarihindedir. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali 19 Nisan-23 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm sanataseverleri bekliyoruz.

 

Öğrencilerimizin çalışma serüvenini içeren kısa bir video, izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.dropbox.com/s/nitk9qdqjxsbjxl/2018-04-14%2010.11.32.mov?dl=0

 

Öğrencilerimizin video art çalışmasını içeren kısa bir video, izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.dropbox.com/s/ausna2ip11igq4b/%C4%B0kilem%20%28Dilemma%29.mp4?dl=0

 

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali  ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.cocukgenclikbienal.org/

16-04-2018

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 16.04.2018 - Güncelleme: 16.04.2018 07:51 - Görüntülenme: 722
  Beğen | 0  kişi beğendi